ArttFill
Bun Venit!!
Navigare
Ultimele subiecte
» !!!BIZAR!!
Mier Mar 17, 2010 8:18 pm Scris de FyZzY

» >>>funny<<<
Dum Mar 14, 2010 8:52 am Scris de FyZzY

» POVESTI de GROAZA
Vin Mar 12, 2010 10:41 am Scris de FyZzY

» !==Desen==!
Mier Mar 10, 2010 8:46 pm Scris de lasss666

» vampiri-pareri si idei :D
Dum Mar 07, 2010 10:03 pm Scris de Raven

» the Illusionist locked
Dum Mar 07, 2010 10:02 pm Scris de Raven

» Ce melodie asculti acum?
Dum Mar 07, 2010 9:59 pm Scris de Raven

» CRISS ANGEL
Dum Mar 07, 2010 9:58 am Scris de FyZzY

» ==jocuri==
Sam Mar 06, 2010 12:12 pm Scris de lasss666

Septembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Conectare

Mi-am uitat parola

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 8, Vin Aug 26, 2016 4:22 pm
Statistici
Avem 24 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: deeath

Membrii nostri au postat un numar de 445 mesaje în 32 subiecte
Top postatori
FyZzY (188)

Admin (149)

lasss666 (74)

Raven (38)

DarkShadow (25)

StatiX (12)

Ŧღ♥KrYsSsU♥ღŦ (9)

sorryk (2)

termopan (1)

morgen (1)

Navigare

!!!BIZAR!!

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: !!!BIZAR!!

Mesaj Scris de FyZzY la data de Vin Feb 12, 2010 6:57 pm

De trei ani de zile, cei mai buni fotografi din lume, profesionisti sau amatori, se infrunta in cadrul uneia dintre cele mai dure competitii de gen - Sony World Photography Awards. Castigatorii din 2010 vor fi anuntati la sfarsitul lunii aprilie. Pentru a va pregati pentru prestigiosul eveniment, va invitam sa descoperim impreuna o parte a castigatorilor editiei din 2009.

Premiile mondiale pentru fotografie 2010
Orasul Cannes va gazdui ceremonia Premiilor Mondiale Sony pentru Fotografie (SWPA), precum si festivalul Mondial de Fotografie, intre 22-27 aprilie 2010, in cadrul evenimentului fotografic al anului.
Adresat fotografilor amatori si profesionisti, studentilor fotografi si publicului general, ceremonia si festivalul reprezinta o celebrare de cinci zile a artei fotografice, desfasurandu-se de-a lungul orasului, in locuri precum faimoasa Croazeta, cu o serie de expozitii, ateliere, prezentari de portofoliu, programe pentru studenti si discursuri ale unor membri de seama ai Academiei Mondiale de Fotografie, precum Jonathan Torgovnik, Nadav Kander si Reza.
Prestigioasa ceremonie de inmanare a Premiilor Mondiale Sony pentru Fotografie va reprezenta punctul culminant a evenimentului fotografic de o saptamana. Pe 22 aprilie, in teatrul Grand Lumier Theatre din Palais des Festivals, castigatorii categoriilor profesionale, pentru amatori si pentru studenti isi vor primi trofeele si va fi anuntat Fotograful Anului L'Iris D'Or 2010. Ultimul discurs va fi tinut de castigatorul Lifetime Achievement Award 2010.
Parte a Organizatiei Mondiale de Fotografie, competitia Premiilor Mondiale pentru Fotografie (WPA), sprijinite de Sony, a fost lansata in anul 2007. Organizatia Mondiala pentru Fotografie (WPO) sprijina arta fotografica profesionista, a amatorilor sau a studentilor, oferind o platforma globala pentru ca membrii industriei fotografice sa comunice si sa impartaseasca ideile despre tendintele curente din fotojurnalism, arta sau fotografie comerciala.

Castigatorii SWPA 2009: categoria Fotojurnalism si Documentar
Subcategoria "Current Affairs" - locul I a fost castigat de polonezul Wojciech Grzedzinski

*
Subcategoria "Sport" a fost castigata de canadianul Julian Abram Wainwright

*
Subcategoria "Contemporary Issues"a fost castigata in 2009 de italianul Giulio di Sturco

*
Subcategoria "Arts and Entertainment"a fost castigata de indianul Amit Madheshiya

Castigatorii SWPA 2009: categoria Fine Arts
Subcategoria "Portret"a fost castigata deolandezul Roderik Hederson

*
Subcategoria "Conceptual and constructed"a fost castigata de englezoaica Tamany Baker

*
Subcategoria "Natural History"a fost castigata de fotografa Lisa Maree Williams din Australia

Castigatorii SWPA 2009: categoria Commercial
Subcategoria "Advertising"a fost castigata de americanul Dustin Humphrey pentru campania INSIGHT/DOPAMINE

*
Subcategoria "Music"a fost castigata de englezoaica Amiran White, secondata de Gordon Welters din Germania

o parte din ele sunt....yack!!!
FyZzY
VIP
VIP

Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 97

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de FyZzY la data de Vin Feb 12, 2010 6:59 pm

Locuitorii din Harbour Mille, o comunitate restransa din provincia canadiana Newfoundland, au fost martorii unui eveniment cel [color:86c2=#0494E1! important]putin neobisnuit luni seara, in 24 ianuarie.
Darlene Stewart, o localnica, sustine ca se afla pe [color:86c2=#0494E1! important]strada si fotografia apusul atunci cand, deodata, a vazut ceva zburand prin dreptul ei, pe bolta. A indreptat obiectivul aparatului inspre obiectul neidentificabil si a actionat declansatorul, in incercarea de a apropia imaginea si a-si da seama la ce se uita.

"Nici chiar cu ajutorul camerei nu am putut deslusi despre ce este vorba, pana cand nu am transferat fotografia in calculator. Stiam ca nu este un avion, ci altceva", a declarat femeia pentru CBC News.

Imaginea cetoasa capturata de Stewart infatiseaza un obiect ce pare a semana cu o racheta din care ies flacari sau un fum foarte dens. Si localnica Emmy Pardy a vazut obiectul si declara ca a parut sa iasa din ocean, chiar din mijlocul golfului. "Este destul de ingrijorator pentru ca nu stim daca nu cumva se pune ceva la cale in golf, daca nu cumva cineva deruleaza unele experimente", a declarat femeia.

Astazi, joi, 28 ianuarie, localnicii din Harbour Mille, planuiesc sa isi petreaca dupa-amiaza pe strazile localitatii pentru a vedea daca vor asista inca o data la un spectacol asemanator pe cer.
baliverne!!Smile)
FyZzY
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj Scris de FyZzY la data de Vin Mar 12, 2010 10:38 am

In provincia chineza Anhui s-a nascut o fetita care prezinta un ciudat apendice caudal, anunta in premiera cotidianul local Anhui Market Daily, citat de marile agentii de presa.
Fetita, pe numele ei Hong Hong, s-a nascut cu ceea ce pare la prima vedere a fi o coada atasata de coccis.Tatal sau, Hou Hong s-a declarat socat in momentul in care si-a vazut fiica imediat dupa nasterea acesteia.
"Am vrut sa i se taie coada acolo, pe loc, in camera de nasteri, dar medicii mi-a spus sa mai astept o perioada de timp deoarece un nou nascut nu poate suporta o asemenea operatie. I-am observat coada in fiecare zi, tot sperand ca se va resorbi si va dispare, dar spre disperarea tuturor, coada fiicei mele creste din ce in ce mai mare. Medicii de la Spitalul pentru Copii din provincia Anhui, se declara la randul lor surprinsi de caz.
"Cred ca este un caz foarte rar, aproximativ unul la un milion , daca nu mai rar. Niciun medic nu a mai vazut ceva asemanator" declara Dr. Sun Jun.
O radiografie efectuata la scurt timp dupa nasterea micutei a aratat ca ceea ce pare a fi o "coada" este conectata de o tumoare grasoasa atasata de coloana vertebrala. Cu toate acestea, medicii chinezi sunt de parere ca o operatie nu ar pune in pericol viata fetitei, dar este inca prea devreme sa se pronunte asupra tratamentului post-operatoriu.
YACH!!
FyZzY
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj Scris de FyZzY la data de Vin Mar 12, 2010 10:43 am

DJ de succes la aproape 70 de ani de ani. Este povestea unei femei din Franţa. Bunicuţa mixează în cele mai tari cluburi din Paris
[/url]. Deşi recunoaşte că este cam depăşită de tehnologie, petrecerile la care participă sunt tot mai căutate de parizieni.

Ruth Flowers este unul dintre cei mai cunoscuţi DJ din Franţa. La 69 de ani femeia mixează la unele dintre cele mai reuşite petreceri din Paris sau Cannes. Are tot ce îi trebuie unui DJ de succes. Ureche muzicală, haine de club, bijuterii strălucitoare şi mai mulţi asistenţi.
"Din punct de vedere tehnic, ei sunt mai experimentaţi decât mine aşa că îmi arată ce să fac. Oricum, din când în când îmi place să le dau şi sfaturi. Dacă nu îmi place ceva, spun. Dacă îmi place le spun asta şi ei lasă melodia", a declarat Ruth.
FyZzY
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj Scris de FyZzY la data de Vin Mar 12, 2010 10:45 am

Prea ocupaţi cu un personaj virtual, şi-au lăsat fetiţa de numai câteva luni să moară de foame. Este povestea unui cuplu din Corea de Sud, care îşi hrănea copilul născut prematur numai o dată pe zi, restul timpului petrecându-şi-l la un internet cafe, pentru a juca un joc
[/url]online, informează BBC.

Bărbatul, în vârstă de 41 de ani şi femeia, de 25, au fost arestaţi săptămâna aceasta. În urmă cu cinci luni ei anunţaseră moartea bebeluşului lor, de numai trei luni. Autopsia a arătat că fetiţa murise din cauza unei lungi perioade de inaniţie.
Poliţiştii au aflat că cei doi "îşi pierduseră cheful de viaţă" după ce au rămas şomeri şi că şi-au găsit refugiul într-un joc online, foarte popular în Corea de Sud, numit Prius Online.Jucătorii trebuie să aibă grijă de un persona virtual, o fetiţă pe nume Anima, pe care o ajută să îşi recupereze memoria şi să dezvolte sentimente.

Ultima editare efectuata de catre FyZzY in Vin Mar 12, 2010 10:47 am, editata de 1 ori
FyZzY
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj Scris de FyZzY la data de Vin Mar 12, 2010 10:46 am

Vreţi să faceţi rost de bani şi nu ştiţi cum? Nu trebuie decât să capturaţi o fantomă, să o "îmbuteliaţi" şi să o vindeţi pe eBay. Asta a făcut un bărbat din Noua Zeelandă.

Vânzătorul a declarat că locuinţa sa a fost bântuită timp de mai mulţi ani şi că un exorcist l-a ajutat să scape de fantome. "Nu am mai avut probleme
[/url]cu fantomele de când le-am închis în sticluţe", a declarat bărbatul.

Odată cu sticluţele, el a vândut pe internet şi secretul readucerii lor la viaţă: conţinutul recipientului trebuie vărsat într-o farfurioară şi lăsat să se evapore.
"Eu vreau să scap de ele pentru că mă sperie rău", a declarat vânzătorul, potrivit stuff.co.nz.
FyZzY
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj Scris de FyZzY la data de Mier Mar 17, 2010 8:18 pm

O pictura pe lemn a Fecioarei Maria a inceput sa planga cu lacrimi de ulei in locuinta din Franta a unui barbat, atragand sute de vizitatori in caminul acestuia.
Esat Altindagoglu, proprietarul icoanei, a fost asaltat cu peste 50 de "musafiri" zilnic in ultima perioada, care sperau sa asiste la "miracol" in apartamentul din apropierea Parisului. Cu o inaltime de aproximativ 30 de centimetri, icoana i-a fost oferita sotiei omului de catre un preot libanez, de ziua femeii, in 2006.

Icoana a inceput sa elibereze ulei in data de 12 februarie a acestui an, iar de atunci, pretinde Esat, "plange" in fiecare zi. "Pe masura ce vestea s-a transmis, oamenii au inceput sa vina in pelerinaj din toata Franta si apoi din toata Europa. Gazduiesc intre 50 si 60 de oameni pe zi de peste trei saptamani. Se pare ca urmatorul pas ar fi ca un preot sa devina martor al fenomenului, asa incat miracolul sa fie recunoscut oficial de catre Biserica", a adaugat barbatul.

Un preot ortodox a acceptat deja sa faca o vizita in aceasta saptamana la apartamentul din Garges-les-Gonesse al lui Esat Altindagoglu, pentru a proba cele spuse de barbat. De-a lungul secolelor, au existat multe situatii de reprezentari grafice si statui sfinte despre care se spune ca au plans sange, ulei sau apa. Dar singurul caz atestat ca miracol de Papa insusi a fost cel al monumentului Our Lady din Akita, Japonia, in 1973, restul fiind considerate sarlatanii.
FyZzY
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2